Kalendarz wydarzeń

« Poprzedni
30 sierpień 2020
Następny »

Weekend w Karkonoszach

Data: 29 sierpień 2020 10:00 do 30 sierpień 2020 17:00
Szczegóły:

Zapraszam na weekendowy trening Qigong i Chen Taijiquan do Mysłakowic 
Mysłakowice to piękna podgórska miejscowość pomiędzy J. Górą i Karpaczem. Na miejscu wiele pensjonatów agroturystycznych i restauracji. Również wiele innych atrakcji turystycznych; pałace (Wojanów, Łomnica, Karpniki i inne) , ogrody (ogród japonski, park miniatur itp) wiele szlakow rowerowych i pieszych. Termy Cieplickie i aquaparki. Może to być piękne, treningowo tutystyczne, zakonczenie wakacji.

Miejsce: Mysłakowiece, Park pałacowy lub salka  ul. 1 Maja 23 B

W programie: 

29.08 - Qigong 'Zabawy 5 zwierząt" - forma Niedzwiedzia
30.08 - Podstawy Taijiquan, formy Zwijania Jedwabiu -Chansi Gong

(godziny możemy dopasowac do ew. planów uczestników)

sobota   g.10.00-13.00   i  15.00-17.30
Pierwsza godzina zajęć - forma wuxinqi w wersji skróconej po dwa ćwiczenia/formy z każdego z 5 zwierząt  Następnie forma Niedźwiedzia w pełnej rozbudowanej wersji - nauka i korekta formy.
niedziela  g.9.30-12.30  i  14.00-16.30
Pierwsza godzina przedpołudniowych zajęć, i na zakończenie popołudniowych zajęć - forma 'Xiang Gong' Zdrowotna forma wzmacniajaca pluca i układ immunologiczny ciała. Następnie podstawyi taijiquan zasady ruchu i struktury ciała w różnych wariantach podstawowych ćwiczeń "zwijania jedwabiu" (również ponad standardowe formy) Następnie krótka forma wprowadzająca do układu chen taijiquan "Danshi bian" ( 5 podstawowych form w 4 kierunkach)

Informacje o programie

Wuqinxi (5 zwierząt forma niedzwiedzia) - Zestaw 'Zabawy 5 zwierzat" to jedna z najstarszych i najefektywniejszych form qigong. Opracowane przez slynnego lekarza Hua Tou w pierwszych wiekach naszej ery, na podstawie juz wowczas instniejacych ćwiczeń wzmacniających krążenie Qi i  poprawiajacych witalność ciała i umysłu. Forma Niedżwiedzia jest jest podstawą do rozwijania wewnętrznej energi Qi. Jest to forma najbliższa ekspresją do form taijiquan. Doskonale buduje osadzanie i rozluznienie, oraz zjednoczony ruch całego ciała.
Fragment Formy Niedżwiedzia  tutaj ->>

Chansi gong Formy zwijania Jedwabiu - Podstawowe formy wprowadzające do budowania zasad struktury i ruchu w taijiquan. Proste krażenia ramion w różnych płaszczyznach i kierunkach rozwijające spiralny ruch całego ciała prowadzony z centrum Dantian. w programie  zestaw standardowych form i rozwiniecia oraz przeniesienie tych ruchów do  fragmentu formy taiji. "Dan shi bien"  (pierwsze 5 krokow/form układu długiej formy w pętli na cztery kierunki)

(Program na weekend 5/6.09: wiecej informacji tutaj ->>

Forma z kulą taiji: Rzadko nauczana forma. Kula jest przyrządem do budowania zjednoczonej struktury i prowadzenia ruchu z centrum nogami i ciałem, a nie rękoma. Do ćwiczeń najlepsza jest kula o wadze od 3-7 kg, do nauki choreografi i ruchów formy, wystarczy np lekka kula lub piłka typu jak do koszykówki. Zanim poznamy zasady ustawienia ciała i prowadzenia ruchu z nóg, trening cięższa kula jest niewskazany (można przeciążyć ramiona lub kręgosłup) W programie jest nauka całej formy oraz wiele ćwiczeń wprowadzających tzw. jibengong z kulą Na miejscu można kupić lub pożyczyc na trening, specjalną kule do treningu 2-4 kg albo lekka piłkę typu basket balll.
fragment formy z kulą - tutaj ->>

Xiang Gong' - Pierwsza forma Xiang Gong składa się z zestawu 16 prostych ruchów typu krążenia, wymachy, kołysania ramionami w różnych płaszczyznach w obrębie klatki piersiowej. Ważne jest tempo, kolejność i miarowość wykonywanych ćwiczeń.
Luźne miarowe ruchy ramion aktywizują głównie obszar klatki piersiowej i organy wewnętrzne związane z tym obszarem: serce, osierdzie, płuca. Poza tym, oddziaływuje na oczy, uszy, układ kostny górnej części ciała. Reguluje i wzmacnia pracę serca, układu krążenia i oddechowego. Wzmacnia wymianę tlenową w płucach i absorpcję tlenu do krwi, co ma bezpośredni związek z układem odpornościowym naszego ciała

Układ ćwiczeń działa na naszą tzw. podstawową energię Qi będącą poza kontrolą świadomości i nie wymaga jakiejś specjalnej koncentracji na ćwiczeniach podczas ich wykonywania. Przeciwnie, powinniśmy zachować pełne rozluźnienie.

Koszty:
1 blok  - 45 zł
1 dzień - 80 zł
2 dni - 150 zł

Noclegi i posiłki: w opcji Mysłakowice -samodzielnie, na miejscu wiele pensjonatów i restauracji. Polecam w pobliżu apartament 2 duze pokoje z kuchnia i lazienka, (naprzeciwko naszego domu) Pensjonaty: 'Wieloryb', 'Pod Skarpą' 'Tyrolczyk' 'Pod dobrą Aura' ) W planach wspolne garden party z grillem w sobote 29.08

Zgłoszenia: wyslij Formularz
Jarek Jodzis, jarek@chentaiji.pl
tel. 693647364

Wpłaty: na miejscu lub przelewem na konto:
Jarosław Jodzis\
Nr.50 1020 5558 1111 1242 9780 0006