Kalendarz wydarzeń

« Poprzedni
24 marzec 2018
Następny »

Weekendowa Szkoła Chen

Data: 24 marzec 2018 10:00 do 25 marzec 2018 16:00
Szczegóły:


Prowadzący - Jarek Jodzis
J.Góra, Sala Kameralna JCK, 1 Maja 60
(przy nizszej frekwencji, ew niedziela w Mysłakowichach 1 Maja 23 B )

Treningi: sob i niedz - g.10.00-17.00 z przerwą 1,5 godz
(w niedz od 9.30 do 16.00, krótsza przerwa)

program: W sobotę powtórka formy z kulą. W niedzielę 5 forma shisanshi ( jako oddzielna kompaktowa forma i jako 4 linia w laojia yilu)

Forma z kulą. Na kulę, wielkości ca. piłki do kosza (taka piłką najwygodniej też ćwiczyć) przenosimy ruchy centrum Dantien. Dzięki temu bardzo czytelnie można obserwować i prowadzić ruch z Centrum obserwując jego charakter. Dodatkowo jeśli kula ma ciężar kilku kg (np 3-7 kg) budujemy siłę struktury i zjednoczony ruch spiralny. Ciężar wymusza angażowanie ruchu z centrum i z nóg, przy mocno podpartej strukturze,  zamiast tylko z ramion. Ćwiczenie z kulą, obok długiego kija dagan jest tradycyjną metodą budowania 'ciała taiji' od pokolen stosowaną w rodzinie Chen. Obecnie forma ta jest rzadko nauczana i trochę zapomniana. Warto ja odświeżyć.

Formy shisanshi (Laojia yilu) - Zestaw 5 form ca 13 ruchowych o zróżnicowanych akcentach technik, dających w połaczeniu z pewnymi powtórzeniami, formę Laojia yilu. Każda z tych form może być cwiczona jako oddzielna kompaktowa forma. Są tak skomponowane, że tworzą jednolity przestrzennie układ mjaący początek i koniec w tym samym miejscu i kierunku. 
  • 1 forma: Techniki dobrane pod katem budowania i osadzania struktury i elastyczności w długich, rozciągających  pozycjach (ca niecała 1 linia laojia yilu)
  • 2 forma: Połaczony, zjednoczony ruch w spiralnych krążeniach (koncowka 1 i połowa 2 linii laojia yilu)
  • 3 forma: Różnorodność przestrzenna technik i kierunków, oraz zakresu ruchu b bliskim i w dalszym dystansie (ca 3 linia laojia yilu)
  • 4 linia: Techniki kopnięc i podcięć (rozbudowana część 2 lini laojia yilu)
  • 5 linia:  Miękkość i twardość technik z elementami fajin (część 4 linii laojia yilu bez powtórzeń)

 

koszt: 140 zł/weekend / 75 zł 1 dzień
noclegi: we własnym zakresie

zgłoszenia
Jarek Jodzis

jarek@chentaiji.pl
tel. 0693647364
Wyślij:  Formularz zgłoszeniowy