Kalendarz wydarzeń

« Poprzedni
18 wrzesień 2021
Następny »

Shisan gun i halabarda chen

Data: 18 wrzesień 2021 10:30 do 19 wrzesień 2021 16:30
Szczegóły:

Miejsce: Mysłakowice koło Jeleniej Góry i Karpacza

Prowadzący: Jarosław Jodzis
Treningi: sob. 10.30 - 13.30   i  15.00 - 17.30 
ndz. 10.00 - 12.30   i  14.00 - 16.30 
dagan - kije dostępne na miejscu
Treningi na dworze, na drewnianym podeście. Bez wzgledu na pogodę
Zalecany odpowiedni do pogody strój.

Program:
W sobotę i niedziele Halabarda i Shisan gun - forma chen taijiquan z długim kijem (ok 3,5 m). pierwsza ca 45 min każdego bloku zajęć) Nauka podstawowych ćwiczeń oraz zasad emisji siły przy potrzasaniu długim drągiem Potrząsanie daganem doskonale buduje i wymusza strukture i koordynacje trzech obszarów ciała stanowiacych o sile wybuchowych technik fajin, tj. obszaru dang i kua (siła nog/krocza) siły talii i ramion. Powracajaca z potrzasania spręzystego kija do ciała fala, wymusza prawidłowa strukturę i rozluźnienie.
Rzadko nauczana poza Chinami forma, z racji dostępności miejsca i sprzętu. Na miejscu kilka długich kijów 3,5 m, mozliwa też nauka tych zasad i technik z krótszym kijem, jak do włóczni 2 m.


Ponadto, powtórka i korekta formy z halabardą chen. Można też będzie spróbowac treningu  z ciężką halabardą (ok 4 kg).Podczas ostatniego pobytu w Chenjiagou w indywidualnym treningu/korekcie formy, wyklarowało sie wiele znaczacych detali, co do układu i techniki prowadzenia ostrza. Np. ostrze podczas krążen (wu hua)  cały czas powinno byc skierowane w kierunku ruchu, jasna w końcu jest koncówka formy i wiele innych detali. Zapraszam do udziału i korekty utrwalonych, właściwie nie tyle innych interpretacji, co błędów ruchu. Formę dagan i elementy treningu - zobacz ->>

Koszt: 170 zł - weekend,  1 dzień - 90 zł

Noclegi: we własnym zakresie
Na miejscu wiele pensjonatów. 
Zobacz Mysłakowice noclegi

Zgłoszenia: jarek@chentaiji.pl
Wyślij: Formularz zgłoszeniowy