Kalendarz wydarzeń

Xiang gong qigong

Data: 10 marzec 2018 10:30 do 17:00
Szczegóły:

Mysłakowice, 1 Maja 23 B
sobota 10.03 g. 10.30-17.00 z przerwą 1,5 godz

program:
Zestaw Xiang Gong składa się z trzech układów ćwiczeń o różnym stopniu zaawansowania. Są to: podstawowy, średni i zaawansowany. Zestaw pierwszy i drugi są szeroko rozpowszechnione. Zaawansowany zestaw wymaga już sporej wiedzy o medytacji i buddyjskich technikach mudr i nie jest otwarcie nauczany.
Zestaw podstawowy i średni to dość proste układy 16 ćwiczeń. Każde z nich wykonuje się 36 do 54 razy.
Układ ćwiczeń działa na naszą tzw. podstawową energię Qi będącą poza kontrolą świadomości i nie wymaga jakiejś specjalnej koncentracji na ćwiczeniach podczas ich wykonywania. Przeciwnie, powinniśmy zachować pełne rozluźnienie.

Efekty praktyki
Istnieje wiele relacji z Chin, Tajwanu, Hong Kongu, Kanady, gdzie wiele osób praktykuje xiang gong, o przypadkach niezwykłych uzdrowień, cofnięcia się choroby, znacznej poprawie w ciągu krótkiego czasu, w takich chorobach jak:  różne przypadki raka,  nadciśnienia, niskiego ciśnienia,  chorób płuc, serca, wątroby, nerek  problemów żołądkowych, oczu, uszu, gardła,  stawów, układu kostnego, sztywnienia ramion,  zimnych stóp i dłoni, depresji, bólów migrenowych i wielu innych.
Wiele tych przypadków było badanych i opisanych przez dr.Simona Chow z Hong Kongu w jego książce „Joy of Xiang Gong”

Obszar oddziaływania
Ciało funkcjonuje jako całość, tym niemniej obszar oddziaływania może być różny i związany z większą aktywizacją energii w wybranych organach. Pierwszy zestaw Xiang Gong aktywizuje głównie klatkę piersiową i organy wewnętrzne związane z tym obszarem: serce, osierdzie, płuca. Poza tym, oczy, uszy, układ kostny górnej części ciała. Reguluje pracę serca, układu krążenia i oddechowego.
Korzystnie wpływa na takie choroby i dolegliwości jak: nadciśnienie, choroby układu odde-chowego i krążenia, wzmacnia wzrok, słuch, likwiduje sztywność w obrębie barków itp. W dalszej perspektywie wzmacnia nerki i energię witalną całego ciała.

Uklad jest dość prosty i jednodniowy warsztat w zupełności wystarcza do nauki formy. podstawą skuteczności oddziaływania jest regularna praktyka.

Na miejscu można nabyc broszurę z opisem obu części tej formy, oraz płytę CD z muzyką i tempem poszczególnych ćwiczeń.


Koszt uczestnictwa:
70 zł //osoba dla grupy od 5 osób,  100 zł (grupa 1-4 osób) ( ca 5 godz zajęć)

Zgłoszenia:
Jarosław Jodzis
tel 693647364
jarek@chentaiji.pl