Kalendarz wydarzeń

Xiang gong qigong

Data: 2 maj 2020 10:30 do 17:00
Szczegóły:

 

Mysłakowice, 1 Maja 23 B/ Park Pałacowy obok szkoły
sobota 02.05 g. 10.30-17.00 z przerwą 1,5 godz

Program:
10.30-12.00
- Fansung gong (forma rozluzniająca i lekko rozciągająca stawy, ścięgna i mięśnie)
- Taiji jibengong  Struktura postawy i podstawowe zasady ruchu w taijiquan. Budowanie spiralnego ruchu w prostych układach i ćwiczeniach do samodzielnej praktyki
12.15 -13.30 
- Forma Xiang Gong omawienie i demonstracja poszczególnych ruchów. Detale ustawienia, tempo, zakres ruchu. Nauka formy.
15.00-17.00
Nauka formy cd. Pytania i korekty. Sesja nagraniowa całego układu do samodzielnej praktyki w domu

Opis programu:
Pierwsza forma Xiang Gong składa się z zestawu 16 prostych ruchów typu krążenia, wymachy, kołysania ramionami w różnych płaszczyznach w obrębie klatki piersiowej. Ważne jest tempo, kolejność i miarowość wykonywanych ćwiczeń. Można to porównać do jednostajnych ruchów gdy chcemy przełamać drut. Płynne, miarowe ruchy zginania i prostowania powodują, że drut staje się plastyczny i się przełamuje.
Luźne miarowe ruchy ramion aktywizują głównie obszar klatki piersiowej i organy wewnętrzne związane z tym obszarem: serce, osierdzie, płuca. Poza tym, oddziaływuje na oczy, uszy, układ kostny górnej części ciała. Reguluje i wzmacnia pracę serca, układu krążenia i oddechowego. 
Korzystnie wpływa na takie choroby i dolegliwości jak: nadciśnienie, choroby układu oddechowego i krążenia, likwiduje sztywność w obrębie barków itp. Wzmacnia wymianę tlenową w płucach i absorpcję tlenu do krwi, co ma bezpośredni związek z układem odpornościowym naszego ciała

Układ ćwiczeń działa na naszą tzw. podstawową energię Qi będącą poza kontrolą świadomości i nie wymaga jakiejś specjalnej koncentracji na ćwiczeniach podczas ich wykonywania. Przeciwnie, powinniśmy zachować pełne rozluźnienie.

Efekty praktyki
Istnieje wiele relacji z Chin, Tajwanu, Hong Kongu, Kanady, gdzie wiele osób praktykuje Xiang gong, o przypadkach niezwykłych uzdrowień, cofnięcia się choroby, znacznej poprawie w ciągu krótkiego czasu, w takich chorobach jak: różne przypadki raka, nadciśnienia, niskiego ciśnienia, chorób płuc, serca, układu kostnego, sztywnienia ramion, zimnych stóp i dłoni, depresji, bólów migrenowych i wielu innych.
Wiele tych przypadków było badanych i opisanych przez dr.Simona Chow z Hong Kongu w jego książce „Joy of Xiang Gong”

Uklad jest dość prosty i jednodniowy warsztat w zupełności wystarcza do nauki formy. Podstawą skuteczności oddziaływania, jest regularna praktyka.
Na miejscu można nabyc broszurę z opisem obu części tej formy, oraz płytę CD z muzyką i tempem poszczególnych ćwiczeń.

Koszt uczestnictwa:
80 zł - cały trening (dwa bloki)
40 zł - 1 blok

Zasady bezpieczeństwa
Ćwiczymy w Parku Pałacowym w Mysłakowicach, spotkanie przed szkołą na parkingu. Maseczki nie są potrzebne, można mieć chustkę na szyi i ew zakrywac twarz w razie konieczności. Ćwiczymy w ustronnym miejscu poza widokiem publicznym i miejscami spacerowymi. Zachowujemy odstępy, Unikamy uścisków i podawania dłoni. W razie złej pogody, ćwiczymy na salce w domu.

Zgłoszenia:
Jarosław Jodzis
tel 693647364
jarek@chentaiji.pl